MATEMATIKA 6. RAZRED 2019. - 2020.

I ove se godine u našoj školi održala Večer matematike. Projekt Večer matematike krenuo je prije sedam godina kada je imao oko 20 000 sudionika, dok ih je ove godine imao preko 100 000. Sudjelovalo je oko 900 škola, 6 udruga, 120 vrtića i nekoliko sveučilišta. Pokretač je cijelog projekta profesorica Tanja Soucie, koja predaje matematiku u našoj školi. Za matematiku se uvijek govori kako je jedan od težih predmeta pa je cilj ovog projekta popularizirati taj predmet i pokazati kako može biti zabavan te uvidjeti koliko široku primjenu ima. Večer matematike sastoji se od radnih centara i radionica u kojima se matematika primjenjuje drugačijim, zabavnijim zadacima čija je svrha privući što više zainteresiranih sudionika za matematiku. Sudjelovati mogu svi: učenici, roditelji, bake i djedovi...

Napisali : Leonarda Oreč Pia Tomašković Ante Ćurković

16. siječnja 2020. održano je  u školsko natjecanje iz matematike.

Natjecati se mogao svaki učenik bez obzira na uspjeh iz nastavnog predmeta matematika.

NATJECATELJI  IZ 6. RAZREDA

REDNI BROJ

IME I PREZIME

RAZRED

1.

Đuro Hameršak

2.

Marta Miličić

3.

Vjeran Zlalar

4.

Tin Palčić

5.

Zora Mudrovčić

6.c

Natjecanje su nastavila dva učenika odlaskom na Školsko (gradsko) natjecanje iz matematike u OŠ Matka Laginje, a natjecanje je održano 27. siječnja 2020.

1. Đuro Hameršak
  2. Vjeran Zlatar

Mentor: Iva Madjerčić

Učenik Vjeran Zlatar ( 33 ) pozvan je na Županijsko natjecanje iz matematike koje će se održati 4. ožujka 2020. u OŠ M. Krleže u Zagrebu.

Čestitamo svim našim učenicima na sudjelovanju i postignutim rezultatima!!!

EDUVIZIJA 6. RAZRED

ZADACI S NATJECANJA IZ MATEMATIKE

Zadaci za ponavljanje (cijeli brojevi)

Priloženi dokumenti:
Cijeli brojevi.docx