PROGRAM UČENJA

Što se uči u šestom razredu?

On line udžbenik za 6.razred osnovne škole

Ciljevi predmeta Informatika će se realizirati kroz četri domene:

1. E-društvo,

2. Digitalna pismenost i komunikacija,

3. Računalno razmišljanje i programiranje i

4. Informacije i digitalna tehnologija

EU CODE WEEK

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Od 9. do 24. listopada 2021. održava se, po deveti put, Europski tjedan programiranja. Ova inicijativa pokrenuta je 2013. godine kada je organizirano svega nekoliko stotina događaja, dok je prošle godine diljem Europe organizirano skoro 73 tisuće događaja u više od 80 zemalja svijeta.

Naša se škola i ove godine pridružila događaju uz aktivnosti koje će se provesti na nastavi - programiranje micro:bitovima.

DABAR 2021

naša škola se i ove godine pridružila Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2021.

Prijave su otvorene do 7.11.2021. godine. Prijave ćemo izvršiti na satu informatike ili možete izvršiti sami prateći upute. Na natjecanju sudjeluju svi učenici, od 2. do 8. razreda.

KRITERIJI VREDNOVANJA
Priloženi dokumenti: