OBAVIJEST O UPISU DJECE ZA ŠKOLSKU GODINU 2021./2022.

OBAVIJEST O UPISU DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU
GODINU 2021./2022. NA PODRUČJU GRADA ZAGREBA

Poštovani roditelji,

Upis djece u 1. razred osnovne škole u školsku godinu 2021./2022. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba odmah po obavljenim pregledima, a provodi se u terminu od 31. ožujka do 15 lipnja 2021., sukladno odredbama Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sustavu stručnih povjerenstava (NN 67/14).

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2021. godine navršava 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2021.godine).

Prije upisa u 1. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termine pregleda djeteta:

1. U ambulanti nadležnog školskog liječnika putem online aplikacije www.terminko.com

• Nadležni školski liječnik za našu školu je dr. Zorana Galić, Dom zdravlja Medveščak, Laginjina 16 ( tel. 01/ 4649 706 )

OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića,
Bogišićeva 13, Zagreb

Tel: 014649555, 014649706, 01 4649720
e-mail: os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr

2. U osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema prijavljenom mjestu prebivališta

Lijepo molimo sve roditelje da nam putem elektroničke adrese škole ( os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr ) što žurnije dostave sljedeće podatke:

• ZA DIJETE: ime i prezime, datum rođenja, adresa na kojoj dijete ima prijavljeno prebivalište/boravište;
  • ZA RODITELJA/SKRBNIKA: ime i prezime, kontakt broj telefona/mobitela, e-mail adresu

Napomena: roditelji koji su nam dostavili obrzac s kontakt podacima, ne trebaju ponovno slati podatke.

Čim dobijemo vaše kontakte, ponudit ćemo vam termin dolaska s djetetom u školu. Na razgovor će biti potrebno donijeti ispunjen Upitnik za roditelje (u prilogu), pedagoško zapažanje predškolske ustanove ( vrtić izdaje na zahtjev roditelja ), te eventualno dokumentaciju drugih ustanova ukoliko je dijete bilo obuhvaćeno procjenom, zdravstvenim, rehabilitacijskim ili drugim postupkom u predškolskoj dobi i/ili nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja. Prilikom ulaska u školu potrebno je pridržavati se svih propisanih epidemioloških mjera.

Melita Haluga, ravnateljica

Priloženi dokumenti:
UPITNIK KOD UPISA 2021.za skolu.docx

UPISI U 1.RAZRED

UPISI DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ŠKOLSKE GODINE 2020./2021. – NASTAVAK AKTIVNOSTI

Poštovani roditelji,

Obavještavamo vas da započinjemo sa svim  planiranim aktivnostima vezanim uz upis djece u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da su od 16. ožujka 2020. godine bile obustavljene sve aktivnosti u vezi upisa djece, Gradski ured za obrazovanje je i nakon roka predviđenog Pravilnikom ( 31.3. ) zaprimao  zahtjeve za prijevremene upise. Zahtjevi će se zaprimati do  31. svibnja 2020. godine ( Gradski ured za obrazovanje, Područni ured Maksimir, Petrova 116 ).

1. U osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema prijavljenom mjestu prebivališta

Uzevši u obzir aktualnu epidemiološku situaciju, detalje protokola ulaska u školu i načina provođenja razgovora s djetetom i roditeljem, objavit ćemo na web stranici škole kroz nekoliko dana.

Melita Haluga

UPISI U 1. RAZRED

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića,

Zagreb, Bogišićeva 13

OBAVIJEST RODITELJIMA ZA UPIS DJECE U 1.RAZRED ŠK.GOD. 2019./2020.

U 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020. upisuju se djeca koja će do 1. travnja 2019. godine navršiti 6 godina.

Prije upisa u 1. razred djeca pristupaju utvrđivanju psihofizičkog stanja koje provodi stručno povjerenstvo škole  prema prijavi prebivališta/boravišta djeteta.

Roditelj/skrbnik obvezan je prijaviti dijete nadležnom liječniku kako bi dobio upute i točno vrijeme pregleda. Potrebno je, također, zatražiti termin razgovora u školi.

Roditelji/skrbnici djeteta koje nije školski obveznik, a do kraja 2019. godine će navršiti šest godina, mogu podnijeti  zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Zahtjev se podnosi Gradskom uredu za obrazovanje (Područni ured Maksimir, Petrova 116) od 1. do 31. ožujka 2019. godine, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojeg dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u 1. razred. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik obvezan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručne službe predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za OŠ S. S. Kranjčevića obavljat će se u periodu od 1. ožujka do 28. svibnja 2019. godine.

Radi dogovora o terminu za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, molimo roditelje/staratelje da se jave na broj 01/ 4649 706 (kućni 105-tajništvo).

Melita Haluga

RASPORED UTVRĐIVANJA PSIHOFIZIČKOG STANJA DJECE ZBOG UPISA U 1. RAZRED

OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2018./2019.

DONJI GRAD

1.

Silvija Strahimira

Kranjčevića

Bogišićeva 13

Tel. 4649 706

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Medveščak-Laginjina 16,

Tel. 4556 367

Zorana Galić, dr.med.,

spec.školske medicine

parni        12.30-13.30

neparni   18.30-19.30

Upisno područje OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića čine ulice:

Banjavčićeva, Ul. Antuna Bauera od broja 31 do 33 i od broja 30 do 42, Bogišićeva, Ul. Crvenog križa,    Fabkovićeva, Fišerova, Ul. fra Filipa Grabovca, Heinzelova od broja 28 do 54C, Ul. Bartola Kašića, Ul. kneza Branimira od broja 41 do 71 i od broja 4 do 38, Plinarsko naselje, Podaupskog, Ul. kneza Ljudevita Posavskog, Ul. Kneza Višeslava, Ul. kralja Zvonimira od broja 19 do 77 i od broja 14 do 66, Ul. kraljice Jelene, Kružićeva, Lepušićeva, Makančeva, Ul. neznane junakinje, Nodilova, Stančićeva, Širolina, Šubićeva od broja 1 do broja 17 i od broja 2 do 18, Trg kralja Krešimira IV., Tuškanova, Vrbanićeva, Vrtić I, Vrtić II, Zaharova, Zavrtnica.

Upisi u srednju 2019./2020.
RASPORED ULASKA U ŠKOLU

RASPORED TRAJANJA SATI

RASPORED PREHRANE

KALENDAR ŠKOLE 2021./2022.