preskoči na sadržaj

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića Zagreb

Login
RASPORED ZVONA

Priloženi dokumenti:
RASPORED ZVONA.pdf

DONACIJE

Klikom na sliku možete saznati više o donaciji.

Zahvaljujemo našem bivšem učeniku Andreju Kramariću na donaciji.

Portal "Vrti svoj film"

ZAG

Priloženi dokumenti:
ZAG.pdf

VODIČ KROZ VELIKE PROMJENE

Priloženi dokumenti:
Mali vodic kroz velike promjene.pdf

Protiv govora mržnje

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

S.S.Kranjčević

e-Spomenica

ŠKOLA NA DALJINU

Priloženi dokumenti:
G Suit-korak po korak.pdf

POVIJEST

POVIJESNA ŠKRINJICA

Radovi učenika iz povijesti

Naši uspjesi

DABAR

Pet za net škola

 

 

 

 

 

Pet za net škole

ZDRAVLJE MLADIH

ZDRAVLJE MLADIH

ZDRAVLJE MLADIH Priručnik Zagreb za zdravlje mladih - za web FINAL

Za mobilne uređaje kliknuti na Continue to Publication/Nastavite s objavljivanjem

MENTALNO ZDRAVLJE

ZA RODITELJE

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 4. 2015.

Ukupno: 515398
Ovaj tjedan: 714
Danas: 6
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
UPUTE RODITELJIMA
Autor: Melita Haluga, 6. 9. 2020.

Dragi učenici i učenice, poštovani roditelji i staratelji,

Kako bismo sigurno zakoračili u novi školsku godinu dostavljam Vam nekoliko osnovnih uputa. Upute su izrađene temeljem uputa HZJZ–a i MZO-a. Tekst preporuka nalazi se na poveznicama:

https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti//Modeli%20i%
20preporuke%20za%20provedbu%20nastave%20u%202020-2021%20(29.8.2020).pdf

https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/
Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf

Na početku prošle školske godine nismo niti razmišljali o preporukama kakve imamo danas, ali sada smo u potpuno novoj situaciji i moramo se naučiti živjeti i raditi na novi način. Sigurna sam da zajednički možemo odgovoriti i na ovaj izazov. U nadi da će ove mjere biti dovoljne da ostanemo zdravi i nastavu pohađamo u školi, srdačno Vas pozdravljam.

Melita Haluga, ravnateljica

nastavak pod [više]

 


UPUTE RODITELJIMA DOLAZAK UČENIKA I RODITELJA U ŠKOLU

1. Djeca u školu dolaze sama ili u pratnji jednog roditelja.

2. U školu je iznimno dozvoljen ulazak samo jednom roditelju u pratnji učenika s teškoćama u razvoju koji nema osiguranu podršku pomoćnika u nastavi i ne može samo ući u školu. Roditelj koji ulazi u školu obvezan je držati razmak od 1,5 metra u odnosu na druge učenike/djelatnike škole i u školu obvezno ulazi s maskom.

3. Dijete u školu ne smije dovoditi roditelj koji ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19. Ako iste simptome ili mjeru samoizolacije ima dijete/učenik ili ako je zaraženo virusom COVID-19 ne smije dolaziti u školu.

4. Roditelji/skrbnici koji dovode i odvode djecu u školu to čine na način da ne ulaze u školu, već dolaze do ulaza u školsko dvorište pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu. Roditelji i djeca iz istog kućanstva ne moraju držati distancu. 

BORAVAK UČENIKA U ŠKOLI

1. Djeca bi trebala što je više moguće održavati distancu (fizičku udaljenost) od druge djece i odraslih (preporučeno 1,5 m).

2. Tijekom boravka u školi učenik boravi u svojoj odgojno-obrazovnoj skupini (razredu) i ne miješa se s djecom iz drugih odgojno-obrazovnih skupina. Učenik prostoriju u kojoj boravi njegova odgojno-obrazovna skupina smije napustiti samo u slučaju odlaska u sanitarni čvor, blagovaonicu, pranje ruku ili izlaska u dvorište škole radi aktivnosti na otvorenom i to isključivo na način da se ne miješa s djecom iz drugih razreda.

3. Prilikom prolaska kroz zajedničke prostorije (hodnik/hol/toaleti/dvorana) učenici su dužni prolazak skratiti na minimum, nepotrebno ne dodirivati površine ili predmete i kretati se po unaprijed definiranoj ruti kretanja.

4. Djeca trebaju redovito i pravilno prati ruke prije ulaska u svoju učionicu, prije konzumiranja hrane, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i uvijek kada ruke izgledaju prljavo. Nakon pranja ruku vodom i sapunom ruke treba osušiti papirnatim ručnikom za jednokratnu upotrebu koji se nakon korištenja baca u koš za otpad.

5. Djecu treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju odbaciti u koš za otpad te oprati ruke. Pri kašljanju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju rukama.

6. Preporuča se i potiče djecu da ne dodiruju usta, nos, oči i lice kao i da ne stavljaju ruke i predmete u usta. Djeca ne bi trebala dijeliti čaše, šalice, drugo posuđe i pribor za jelo s drugom djecom. Svako dijete samo postupa sa svojom odjećom i obućom, školskim priborom, torbama i knjigama te ih ne dijeli s ostalom djecom i ne dodiruje i ne uzima stvari druge djece.

7. Za učenike od 1. do 4. razreda nije obavezno nošenje zaštitne maske. Učitelji izbornih predmeta i engleskog jezika koji dolaze na nastavu nose zaštitne maske. Učenici od 5. do 8. razreda i predmetni nastavnici nose maske.

ORGANIZACIJA BORAVKA UČENIKA U ŠK

Učitelji su s učenicima na školskom dvorištu kad je to moguće. Nastava TZK odvija se kad god je to moguće u vanjskim prostorima, odnosno na školskom igralištu i parku i to na način da ne dolazi do spajanja ili kontakta razrednih odjeljenja u svlačionici, dvorani niti u vanjskom prostoru. Kod održavanja nastave u zatvorenom prostoru primjenjuju se Preporuke za treninge i športsko-rekreativne aktivnosti u zatvorenim športskim objektima. Za vrijeme trajanja proglašene epidemije COVID-19 ne organiziraju se ekskurzije učenika, izvanučionična nastava – osim u dvorištu škole i šetnje u blizini škole.

ODLAZAK UČENIKA IZ ŠKOLE

Izlazak učenika viših razreda nadgleda učiteljica/učitelj koja s njima održava zadnji školski sat, te vodi brigu o održavanju razmaka i pridržavanju svih ostalih mjera kod izlaska učenika iz škole. Roditelji ne ulaze u školsku zgradu. Dok čekaju djecu, roditelji drže međusobni razmak od 1,5m.

POSTUPANJE U SLUČAJU SUMNJE U ZARAZU KOD DJETETA

1. Kod pojave znakova bolesti koji upućuju na moguću zarazu COVID-19 (povišena tjelesna temperatura – pod pazuhom 37,2 °C, simptomi respiratornih bolesti – kašalj, poteškoće u disanju, grlobolja, poremećaj osjeta njuha i okusa i gastrointestinalne smetnje (proljev, povraćanje i bol u trbuhu) dijete/učenik ostaje kod kuće, a roditelj se javlja najprije telefonom izabranom liječniku obiteljske medicine koji odlučuje o testiranju. O tome roditelj telefonom mora obavijestiti školu.

2. Ako djeca razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, učitelj odmah obavještava roditelje, koji u najkraćem mogućem roku trebaju doći po dijete. Do dolaska roditelja dijete se izolira u prikladnoj prostoriji. Odmah po utvrđivanju simptoma djetetu je potrebno osigurati masku za lice, a učitelju koji prati dijete do prostorije za izolaciju i boravi s njime treba osigurati vizir, masku i jednokratnu pregaču. Po odlasku djeteta dezinficira se prostorija u kojoj je dijete bilo izolirano. Poseban prostor za izolaciju, djelatnike koji su zaduženi za brigu o bolesnom djetetu do dolaska roditelja i poseban protokol propisuje se mjerama za djelatnike škole.

3. Ravnatelj nadležnom epidemiologu/školskom liječniku javlja svako grupiranje osoba sa sumnjom na COVID-19 i svaku pojedinačnu infekciju koju roditelj ili djelatnik moraju najhitnije prijaviti ravnatelju.

4. Kod pojedinačnog slučaja pojave simptoma koji mogu upućivati na zarazu COVID-19, razredni odjel u pravilu nastavlja dalje s radom, dok se kod prijavljenog grupiranja osoba (veći broj osoba) sa znakovima bolesti postupa sukladno mišljenju liječnika.

5. Kad se kod djeteta/učenika utvrdi zaraza COVID-19, postupa se sukladno odluci nadležnog epidemiologa. Za sve osobe kod kojih se utvrdi da su bile u bliskom kontaktu sa zaraženom osobom u vrijeme kad je osoba mogla biti zarazna izriče se mjera samoizolacije.



Priloženi dokumenti:
Upute_roditeljima.pdf (105.36 KB)


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju