Autor: Melita Haluga, 13. 3. 2020.

Poštovani,

Nastavno na uputu svim osnovnim i srednjim školama o organizaciji nastave na daljinu, a nastavno na odluku da se u svim osnovnim i srednjim školama, kao mjere protiv širenja zaraze izazvane korona virusom, neće održavati nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. Dostavljam Vam osnovne informacije o  organizaciji nastave na daljinu.

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. na HRT 3  kreće Škola na Trećem, obrazovni program za učenike nižih razreda osnovnih škola, koji će se odvijati po sljedećem rasporedu:
1. razredi – od 8 do 10 sati,
2. razredi – od 10 do 12.30 sati,
3. razredi – od 13 do 16 sati i
4. razredi  – od 16 do19 sati.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaju on line.

Sportska televizija emitirat će nastavne sadržaje za predmetnu nastavu od 8 do 14 sati, osnovni sadržaji 4 do 5 sati dnevno.  Raspored održavanja nastave dnevno će se objavljivati na mrežnim stranicama Ministarstva i na stranici škole.

Uz sadržaje Ministarstva učitelji će učenicima dostavljati materijale, a o svemu će ih obavijestiti razrednici i predmetni profesori.

Ravnateljica je dužna osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće.

Učenici će u školi također pratiti nastavu putem HRT 3, za njih neće biti organizirana nastava nego će pratiti obrazovni program na televiziji.

Dodatne upute biti će objavljivane na stranici škole pa Vas molim da redovito pratite obavijesti na stranici i budete u kontaktu s razrednicima.

S poštovanjem,

Melita Haluga