« Ožujak 2024 »

DEVETO PUTOVANJE NAPRTNJAČE U 2017./18.
Autor: Nermina Beširević, 20. 2. 2018.

Naprtnjače su na 9. putovanje u ovoj šk. god. krenule 9., a s njega se u školu vratile 14. veljače 2018. U svoje su ih domove ponijeli Toma (3.a), Leonard (3.b) i Ria (3.c).

Kako im je bilo pod više...

Toma je uposlio cijelu obitelj. I to ne samo oko čitanja, već i oko pisanja dojmova. U subotu su otvorili naprtnjaču i svatko je uzeo knjigu po svom ukusu. Toma i sestra Nika (bivša nositeljica naprtnjače) uzeli su knjigu Blago, zavalili se u fotelju i uživali. Bilo im je zabavno. Mama Maja je odabrala knjigu Mala vrtlarica. Napisala je da sanja o kući s vrtom tako da je ispalo kako je ova knjiga baš za nju, ali ju toplo preporuča i svima ostalima. Sestra Nika odabrala je slikovnicu Uljez u dvorištu. Podsjetila ju je
na jednu drugu iz djetinjstva. Ne slučajno! Obje je napisao isti pisac. Tati Robiju svidjela se zbirka Tko se to tamo gura. Zašto? „Priča o dječacima, upravo za tate“! napisao je. Za kraj, Toma je ponosno prošao razredom pokazujući fotografiju svoje obitelji snimljenu tijekom čitanja.
Bravo za Tomu i njegovu obitelj!

Leonard je čitao u društvu prijatelja Dorijana, tate i brata Tome, bivšeg nositelja naprtnjače. Doduše, Toma je imao temperaturu pa je više bio podrška nego čitač, ali i to se računa, zar ne? S Dorijanom je pregledao knjigu Rim. Došavši kući, čitao je Toma Gatesa, a najviše mu se svidio dio koji govori o tome kako iživcirati sestru. Tata je čitao knjigu Tajno ime Pavla Pavličića i svidjela mu se. I eto, već je stigla srijeda. Leonard je pisanje dojma završio rečenicom: „Da barem ostane još jedan dan“.
Bravo, pohvaljujem vas sve!

Ria je čitala uz mamu i tatu, a društvo u gledanju Iluminature povremeno joj je bio i kućni ljubimac Yorex. S tatom je Ria listala Iluminaturu. Čitala je i Toma Gatesa, a u pauzama čitanja ponovno listala Iluminaturu. Mama je čitala knjigu Bez rukavica i nije joj se baš svidjela, ali zato joj se svidjela knjiga Disciplina bez straha. Na kraju dojma, Ria je nacrtala kako je naprtnjača boravila u njihovom domu.
Pohvale svima!