USPJESI NAŠIH MATEMATIČARA U ŠKOLSKOJ GODINI 2016./2017.
Autor: Sandra Bašić Kantolić, 17. 5. 2017.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

Učenice Rina Baljak, 8.c i Sofija Miladinov, 5.a ove su se godine plasirale na Državno natjecanje iz matematike te su se od 3. do 5. travnja u Primoštenu natjecale u konkurenciji najboljih 20 matematičara u njihovim dobnim uzrastima. Tamo su ostvarile lijep rezultat osvojivši  15. i 10. mjesto te se njima doista ponosimo!

EKIPNO NATJECANJE U PULI

Naši su učenici sudjelovali i u ekipnom natjecanju u Puli 5. svibnja 2017. te ostvarili zapažene rezultate. Učenici 7. i 8. razreda u sastavu Rina Baljak, 8.c razred, Petar Pavić, 8.a razred, Petra Zlatar, 7.c razred te Mislav Luka Sulić, 7.c  razred ostvarili su treće mjesto od ukupno 35 škola koje su se natjecale.

Učenici 5. i 6. razreda u sastavu Sofija Miladinov, 5.a razred, Petar Raguž, 5.a razred, Nika Novosel, 6.a razred i Karlo Nöthig, 6.c razred ostvarili su 10. mjesto među 41 školskom ekipom koja je sudjelovala u natjecanju.

Po prvi puta natjecali su se  Leo Gregurić, Karlo Baljak, Bruna Baljak i David Plavčić kako bi stekli novo i zanimljivo iskustvo.

KLOKAN BEZ GRANICA

Stigli su i rezultati natjecanja Klokan bez granica te smo izuzetno veseli radi izvrsnih uspjeha naših mladih matematičara.

Plasman naših učenika u kategoriji  8. razreda  i 1. razreda srednjih škola (ukupan broj natjecatelja 3923) – učenici koji su u najboljih 10% u Republici Hrvatskoj:

Rina Baljak, Petar Pavić i Matteo Meneghello

Plasman naših učenika u kategoriji  6. i 7. razreda (ukupan broj natjecatelja 7 192) – učenici koji su u najboljih 10% u Republici Hrvatskoj:

Petra Zlatar, Nika Eržišnik, Iva Caktaš, Luka Bubnjević  i Nika Novosel

Plasman naših učenika u kategoriji  4. i 5. razreda (ukupan broj natjecatelja 11 522) – učenici koji su u najboljih 10% u Republici Hrvatskoj:

Frane Baletić, Sofija MiladinovLuka Martinić, Jakov Stevanović, Dominik Ivan Sulić,  Viktorija Čehulić Vukadinović, Tibor SterlePatrik Raguž

Plasman naših učenika u kategoriji  3. razreda (ukupan broj natjecatelja 7 772) – učenici koji su u najboljih 10% u Republici Hrvatskoj:

Matija Krpan, Hana Hrastić, Paula Keros, Đuro Hameršak i Cvijeta Niemčić

Plasman naših učenika u kategoriji 2. razreda (ukupan broj natjecatelja 8 698) – učenici koji su u najboljih 10% u Republici Hrvatskoj:

Karla Igrec, Mia Kralj, Ivano Nevjestić  i Stipe Ostojić

Čestitamo svima koji su sudjelovali i veselimo se budućim uspjesima.