DEBATNI USPJESI
Autor: Sanja Hrvojević, 19. 3. 2017.

Na osnovnoškolskom županijskom natjecanju u debati u OŠ Mladost, Zagreb, 3. i 4. ožujka, naše učenice: Nika Vicković, Rina Baljak, Ema Hameršak, Nina Ivasović, Nina Čakija, Nika Pokrovac, Sara Ditjo, Lara Miladin i Anouk Kivađ hrabro su debatirale četiri kola na tezu: "Treba uvesti minimalne kvote na broj žena u Hrvatskom saboru" i dva kola ad-hoc teza (teza se saznaje na turniru i debatanti se pripremaju 60 minuta bez pomoći mentora i pristupa dodatnim izvorima).

Tim SSK1 (Nika, Rina i Ema) osvojio je izvrsno treće mjesto u konkurenciji 29 debatnih timova, a učenica Rina Baljak proglašena je drugom najboljom govornicom turnira.

Na međunarodnom debatnom turniru u OŠ Domžale, Domžale, Slovenija, održanom 18. ožujka, naši učenici: Nika Vicković, Ema Hameršak, Nina  Ivasović, Nina Čakija, Nika Pokrovac, Sara Ditjo, Lara Miladin, Anouk Kivađ i po prvi puta, Vladimir Radenković, debatirali su dva kola na engleskom jeziku na tezu: „Voting should be mandatory" ili Glasovanje treba biti obvezno za sve građane i jedno kolo na zadanu ad hoc tezu.

Učenica Nika Vicković proglašena je trećom najboljom govornicom turnira, a tim SSK1 (Nika, Ema i Nina Č.) osvojio je šesto mjesto (najbolji rezultat od 11 hrvatskih timova) u konkurenciji 27 timova iz Hrvatske, Slovenije i Njemačke. Ostali timovi SSK 2 i SSK 3, kao i na Županijskom natjecanju, nastavili su niz, većinom, debatnih pobjeda i samo nekoliko, debatnih poraza.

S obzirom da u timovima SSK 2 i SSK 3 uspješno debatiraju učenici šestih i sedmih razreda, a na turnirima se susreću s učenicima osmih razreda, predviđamo im svijetlu debatnu budućnost sljedeće školske godine.