DAN BROJA PI
Autor: Sandra Bašić Kantolić, 14. 3. 2017.

U utorak, 14. 3. 2017. obilježili smo Dan broja pi brojnim radionicama i natjecanjima za učenike.

Šesti su razredi započeli radionicu Kahoot kvizom, a zatim su programirali micro:bitove da prikazuju decimale broja pi, čestitku za Dan broja pi te poruku po vlastitom izboru. Jakov, učenik 6.b razreda, svoj je microbit programirao da svira broj pi (svakoj znamenki pridružio je određeni ton) te je svojim kolegama pokazao svoj program.

Sedmi razredi otkrivali su broj pi mjerenjem opsega i promjera krugova, a zatim rješavali različite zadatke vezane uz krug i kružnicu dok su osmaši rješavali bojalicu koja im je otkrila čestitku za Dan broja pi. Peti razredi crtali su svoj pi grad (znamenke broja pi odgovaraju visini stupca u stupčastom dijagramu, a zatim se crtež pretvara u crtež grada).

Tijekom velikog odmora zabavljali smo se uz natjecanja u vrtnji hulahopa, pamćenje decimala broja pi, prezentacije, potragu za qr kodovima sa zadacima koje su zatim učenici trebali riješiti, natjecanje u u Kahoot kvizu za sedme i osme razrede te pisanju rečenica u kojoj se prva riječ sastoji od tri slova, druga od jednog, treća od četiri, itd. (decimale broja pi).

Tanja Soucie i Sandra Bašić Kantolić