« Ožujak 2024 »

PROMOCIJA KNJIGE "PRIČA O POBJEDI"
Autor: Nermina Beširević, 20. 11. 2016.

U srijedu, 9. studenog 2016., učenici 6. b razreda su u pratnji profesorica Kuntić i Beširević bili na Interlibru na promociji knjige Priča o pobjedi  spisateljice Rosie Kugli.

Nastavi čitati pod [više].

Kako smo na promociju  koju je organizirala Školska knjiga stigli pola sata ranije, raspršili smo se po Inerliberu , neki samo gledajući, a neki  i kupujući knjige.

Vratili smo se na vrijeme i promocija je mogla početi.

Razgovor s autoricom vodila je gđa Emica Kalogjera Rogić, a u gostima su bili Velimir Visković (pisac i kritičar, glavni urednik Hrvatske književne enciklopedije),  vaterpolist Dubravko Šimenc  te glavni lik knjige Priča o pobjedi, plivač Gordan Kožulj.

Saznali smo da je Priča o pobjedi četvrta  knjiga Rosie Kugli iz ciklusa knjiga o poznatim  hrvatskim sportašima i njihovim velikim uspjesima te da je  od početka njenog pisanja do izdavanja prošlo čak četiri godine!

Autorica je opisala plivačku karijeru Gordana Kožulja od njegovih početaka pa do trenutaka najvećih pobjeda: bio je četverosturki olimpijac, osvajač Svjetskog kupa, svjetski rekorder, osvajač zlatnih, srebrnih i brončanih odličja.

No, kako je sam Kožulj rekao, sportske priče satkane su od pobjeda i poraza i za uspjeh su važni i jedno i drugo, porazi možda čak i više jer nas uče da je za svaki uspjeh potreban silan trud.

O tome je naročito lijepo govorio vaterpolist  i prijatelj Gordana Kožulja , Dubravko Šimenc. Obraćajući se našim učenicima, rekao im je kako su na putu do cilja i svjetske slave, osim talenta, nužni naporan rad, ustrajnost i čvrstoća karaktera.

Gordan Kožulj danas je veleposlanik sporta, snošljivosti i fair playa pri Vijeću Europe, veleposlanik promicanja kulture i olimpijske izobrazbe Hrvatskog olimpijskog odbora.

Na kraju susreta zahvalili smo se svim sudionicima i pozvali ih da nam uskoro dođu u goste.