POSJET KNJIŽEVNICE Jasminke Tihi-Stepanić

Autor: Nermina Beširević, 25. 2. 2019.

U četvrtak, 20. veljače 2019., u našoj smo  „osmici“ ugostili  književnicu Jasminku Tihi-Stepanić.

Povod ovom druženju njezine su  knjige Dom iza žice i Moja neprijateljica Ana koje su 8. b i 8. c čitali za lektiru. Knjige govore o stvarnim problemima današnjih tinejdžera i vjerojatno je to razlog što ih učenici rado čitaju. No, tijekom susreta, učenici su „iz prve ruke“  imali  priliku saznati i pojedinosti o njihovom nastanku, likovima i problemima s kojima se susreću, jesu li kao predložak poslužili stvarni likovi i još puno toga. Zanimalo ih je i piše li gđa Tihi-Stepanić novu knjigu, koja joj je tema, kakvi su likovi? Bilo je i zanimljivih prijedloga za neke nove knjige. Uglavnom: naši učenici znatiželjni, kako to već znaju biti, a naša gošća spremna na odgovore. U zanimljivom razgovoru 45 minuta nam je svima prebrzo prošlo. Još samo brzinska slika za stranicu škole i gotovo … jedni doma, drugi na test, a neki natrag na posao … No jedno je sigurno: vrijeme je brzo prošlo jer nam je bilo zanimljivo.

Tko zna, možda se najesen ponovno vidimo…