MATEMATIKA I INFORMATIKA
Dragi učenici,
ovdje možete pronaći sve informacije i  materijale u vezi predmeta MATEMATIKA I INFORMATIKA.
š. g. 2020./2021.

Predmetni profesori:
  1. Sandra Bašić Kantolić: informatika 6a, matematika 5abc, 6a
  2. Tanja Soucie: matematika 6bc, 8bcd
  3. Iva Madjerčić: matematika 7abc, 8a
  4. Carla-Astrid Gajšak: informatika od 5.- 8. razreda

RASTAV BROJA NA PROSTE FAKTORE - IZRADA MOBILA

Autor: Sandra Bašić Kantolić, 2. 4. 2021. 18:05

Na satu matematike, pod vodstvom učiteljice Sandre Bašić Kantolić, u sklopu teme Djeljivost prirodnih brojeva - Rastavljanje broja na proste faktore, učenici petih razreda su izradili mobile pomoću kojih su prikazali rastav odabranog broja na proste faktore. Njihove radove možete pogledati u knjizi.

MATEMATIKA U SLIKARSTVU I INFORMATICI - PROJEKT "STVARAM TROKUTIMA"

Autor: Carla Gajšak, 2. 4. 2021. 15:51

Učenici 6.a, 6. b i 6.c u vodstvu učiteljice Tanje Soucie, prof. (autor projekta), Sandre Bašić Kantolić, prof. i  Carle Astrid Gajšak, prof. sudjelovali u projektu Matematika u slikarstvu, "Stvaram trokutima". Projekt je osmišljen s ciljem da se potakne znatiželja i kreativnost učenika, interes za učenje matematike, interes za učenje programiranja, razvijati smisao primjene matematike u programiranju u svrhu stvaranja. Potrebno znanje za uspješan dovršetak projekta:

·        Računati opsege i površine trokuta

·        Konstruirati trokute

·        Primjenjivati sukladnost trokuta

·        Računanje kuteva

·        Pretvaranje mjernih jedinica (centimetri u točkice - u informatici)

·        Osnovno poznavanje programa FMSLogo

Na nastavi informatike, učenici su programirali crtanje zmaja, primjenjujući znanje stećeno u matematici.