MATEMATIKA U SLIKARSTVU I INFORMATICI - PROJEKT "STVARAM TROKUTIMA"

Autor: Carla Gajšak, 2. 4. 2021.

Učenici 6.a, 6. b i 6.c u vodstvu učiteljice Tanje Soucie, prof. (autor projekta), Sandre Bašić Kantolić, prof. i  Carle Astrid Gajšak, prof. sudjelovali u projektu Matematika u slikarstvu, "Stvaram trokutima". Projekt je osmišljen s ciljem da se potakne znatiželja i kreativnost učenika, interes za učenje matematike, interes za učenje programiranja, razvijati smisao primjene matematike u programiranju u svrhu stvaranja. Potrebno znanje za uspješan dovršetak projekta:

·        Računati opsege i površine trokuta

·        Konstruirati trokute

·        Primjenjivati sukladnost trokuta

·        Računanje kuteva

·        Pretvaranje mjernih jedinica (centimetri u točkice - u informatici)

·        Osnovno poznavanje programa FMSLogo

Na nastavi informatike, učenici su programirali crtanje zmaja, primjenjujući znanje stećeno u matematici.