SURADNJA S OŠ VERUDA U PULI

Autor: Mirela Fidler, 24. 4. 2019.

Učenici 7.a,b, c i 6.d razreda su 11. i 12. travnja posjetili grad Pulu i OŠ Veruda. Učenike su u Puli dočekali njihovi domaćini koji su ih poveli u razgled grada, s posebnim naglaskom na boravak Jamesa Joycea u Puli.

Drugi dan su učenici posjetili Pulsku Arenu, a nakon toga su nas naši ljubazni domaćini dočekali u svojoj školi. Nakon obilaska škole Veruda, učenici su imali radionice vezane za boravak Joycea u Puli koje su priredili njihovi vršnjaci.

Cilj druženja i zajedničkih aktivnosti bio je naučiti učenike toleranciji, međusobnom poštovanju i potaknuti nova prijateljstva. Ovakva druženja prilika su da učenici upoznaju život svojih vršnjaka u drukčijem okruženju.

Sasvim je sigurno kako se ova lijepa suradnja neće zaustaviti na ovom posjetu,jer su dogovorene nove aktivnosti i nastavak suradnje naših škola.