REZULTATI NATJECANJA NAŠIH INFORMATIČARA

Autor: Zlatko Augustinović, 20. 4. 2019.

Završeno je natjecanje iz informatike za ovu školsku godinu. Naši učenici Luka Martinić i Frane Baletić (obojica iz 7.b razreda) i ove su godine ostvarili izvrsne rezultate.
Obojica su se plasirala na državno natjecanje i to u obje kategorije programiranja. Frane Baletić je bio čak županijski  prvak u kategoriji LOGO.
Na državnom natjecanju je Luka Martinić osvojio treće mjesto u kategoriji LOGO, a isto tako i u kategoriji algoritmi-Python.
Frane je ostvario  četvrto mjesto u programskom jeziku LOGO, kao i u kategoriji algoritmi-Python.
Temeljem rezultata, Luka Martinić je pozvan u uži krug učenika za sljedeći rang natjecanja za ulazak u juniorsku reprezentaciju Hrvatske u programiranju.
Natjecanje je održanu 13. travnja u Zagrebu. U konkurenciji u kojoj su i najbolji učenici iz osmih razreda, Luka nije uspio ostvariti prolazak u sljedeći krug.

Poželimo Luki i Franu puno uspjeha i u sljedećoj godini.

Mentor: Zlatko Augustinović