PRVAŠIĆI U MEDVEŠČAKU – SUSRET S KNJIŽEVNICOM JELENOM PERVAN

Autor: Nermina Beširević, 21. 3. 2019.

U petak, 8. ožujka 2019. učenici 1.a su u pratnji učiteljice Vlatke i knjižničarke Nermine bili gosti Dječjeg odjela Knjižnice Medveščak. Tamo su nas dočekale knjižničarke i mlada književnica Jelena Pervan, autorica nekoliko slikovnica i knjiga. Slušali smo priču o Mrljeku i Prljeku, dvjema bakterijama koje žive na rukama djevojčice koja baš i nije brinula o higijeni. Na zabavan način naučili smo zašto je pranje ruku važno, kakve to veze ima s čitanjem, kako je Jelena postala književnicom  i još puno toga. U društvu mlade, zabavne i vesele književnice  vrijeme je brzo prošlo. No, naši se učenici nisu samo zabavljali, već su bili i jako vrijedni: odgovarali su na pitanja, pitali i oni poneko, a na kraju su bili i kreativni: osmislili su obiteljsko stablo Mrljeka i Prljeka, crtali njhove rođake i davali im zanimljiva imena. U dobrom društvu vrijeme nam je jako brzo prošlo. Veselimo se nekom novom književnom susretu!