NAŠI UČENICI POLAŽU DELF SCOLAIRE A1 I A2

Autor: Melita Haluga, 4. 3. 2019.

Kao i prošle godine, naša škola je uključena u organizaciju i polaganje DELF ispita (Diplôme d'Etudes en Langue Française) u suradnji s Francuskom ambasadom i Francuskim institutom. Radi se o ispitu poznavanja francuskog jezika koji se sastoji od četiri cjeline: usmeno razumijevanje, usmeno izražavanje, pismeno razumijevanje te pismeno izražavanje. Ukoliko uspješno polože ispit, učenici dobivaju međunarodno priznatu diplomu koja vrijedi cijeli život. To je jedina diploma koju strancima izdaje Ministarstvo obrazovanja Republike Francuske.

Naši učenici sedmih razreda pristupili su pisanom dijelu ispita DELF Scolaire A1 u utorak, 26.2.2019., a učenici osmih razreda su polagali DELF Scolaire A2 u srijedu, 27.2.2019. Usmeni dio ispita održat će se u subotu 9.3.2019. u OŠ Izidora Kršnjavog, na adresi I. Kršnjavog 2 (zgrada muzeja Mimara, bočni ulaz). Držimo im palčeve!

U prilogu možete pronaći raspored polaganja usmenog ispita. Učenici se mole da dođu 10 minuta ranije i da ponesu neki osobni dokument (osobnu iskaznicu, putovnicu).

Bonne chance !

Tea Gverović, učiteljica francuskog jezika