DEBATNI USPJESI

Autor: SANJA HRVOJEVIĆ, Mateja Katalinić, 30. 1. 2019.

Čestitamo našim učenicama 8.a razreda, Emi Hameršak, Niki Pokrovac i Rene Radišić, članicama debatnog tima SSK1 koje su na Ad hoc turniru u debati osvojilo prvo mjesto.

Učenica Nika Pokrovac proglašena je najboljom govornicom turnira.

Ad hoc turnir u debati održan je 26. siječnja u OŠ Ivan Meštrović u organizaciji Hrvatskog debatnog društva. Na turniru su sudjelovale i učenice Margarita Belan, 7.c i Anouk Kivađ 8.b, članice tima SSK2 koje su uz pridruženog trećeg člana debatnog kluba druge škole osvojile izvrsno 14. mjesto u konkurenciji 23 debatna tima.

Ad hoc turnir vrsta je turnira na kojem debatanti 60 minuta prije početka debate saznaju tezu i samostalno, ne koristeći vanjske izvore informacija pripremaju govore.

Ponosni smo što su naše debatantice u takvim okolnostima pokazale vještinu kritičkog promišljanja i izvrsne govorničke sposobnosti.

Mateja Katalinić i Sanja Hrvojević, voditeljice Školskog debatnog kluba SSK