PRVAŠIĆI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Nermina Beširević, 9. 11. 2018.

Svake godine naši prvašići u listopadu u pratnji učiteljica dolaze u prvi posjet knjižnici. Tako je bilo i ove godine. Učiteljica Irena Hodak i asistentica u nastavi Sandra Kos Valjetić svoj su 1. b razred dovela u posjet knjižnici 5.10., učiteljica Vlatka Belec i 1.a došli su 17.10, a 1.c s učiteljicom Marijanom Horvat Sudar knjižnicu je posjetio 23.10. Naučili su u čemu je razlika između knjižnice i knjižare, saznali kako se knjige čuvaju, posuđuju i vraćaju, naučili kako knjige za njihov uzrast nose oznaku M i što to znači i još puno toga. Dogovorili smo se da ćemo uskoro posjetiti neku od gradskih knjižnica u blizini škole.
Na kraju, svi koji su to željeli, mogli su posuditi slikovnicu. Posuđenu slikovnicu spremili su u vrećicu (ili platnenu torbu) koju su donijeli jer smo se dogovorili da ćemo knjige na taj način sačuvati od oštećenja.
Bilo nam je zabavno, a kako je to izgledalo, provjerite na slikama!