TERENSKA NASTAVA U SENJU

Autor: Sandra Bašić Kantolić, 1. 11. 2018.

Dana 18. listopada razredi 8.a i 8.c uputili su se u Senj na dvodnevnu terensku nastavu. Prvog su dana posjetili sklonište medvjeda u Kuterevu. Tamo su vidjeli nekoliko velikih i malih medvjeda te saznali zanimljivosti o njima. Nakon druženja s medvjedima krenuli su prema svetištu u Krasnom gdje su posjetili malu crkvicu. Potom su obišli Kuću Velebita. U Kući Velebita saznali su kako su ljudi prije živjeli i čime su se bavili na području Velebita i okolice. Uočili su razliku između ondašnjeg i sadašnjeg načina života. No, zasigurno najzanimljiviji izložak bio je veliki simulator jačine bure koja je karakteristična za područje Velebita. Napokon su krenuli prema Senju gdje su navečer išli u “disco” i odlično se zabavili. Sljedećeg su dana nakon doručka posjetili Osnovnu školu Silvija Strahimira Kranjčevića u Senju gdje se održala priredba povodom Dana glagoljice. Tamo su učenici pomoću maštovito izrađenih plakata prikazivali trgove i ulice grada Senja. Jedan od plakata izradile su učenice 8.a razreda - Vita Pučar, Rene Radišić i Nika Pokrovac. Predstavile su Ulicu Đure Daničića. Na kraju  izlaganja, naši su se učenici okušali u zanimljivom kvizu o glagoljici. Nezaobilazan je bio i posjet muzeju grada Senja i kuli Nehaj s čijeg vrha puca predivan pogled na Senj i veliko plavo more. Nakon večere učenici su krenuli prema Zagrebu i sretno stigli u večernjim satima. Već u ponedjeljak vraćaju se svakodnevnom životu u školskim klupama.

Tea Gubijan, 8.a