POSJET LISE MANDEL: RADIONICA IZRADE STRIP-REPORTAŽE NA FRANCUSKOM

Autor: SANJA HRVOJEVIĆ, 30. 9. 2018.

U petak 21. rujna našu školu posjetila je Lisa Mandel, francuska umjetnica, crtačica stripova i novinarka. Lisa je održala radionicu crtanja stripa za učenike šestih i osmih razreda. Tema radionice bila je strip-reportaža, oblik ilustrirane reportaže koju je razvila upravo ova autorica. Naime, ona putuje po svijetu, istražuje i intervjuira ljude, a zatim njihova svjedočanstva prenosi u obliku strip-reportaže. Naši učenici su se okušali u ovom zahtjevnom poslu na način da su se međusobno intervjuirali, a zatim su priču iz života druge osobe prenijeli na papir, točnije u jednu sliku. Učenici su također iskoristili ovu priliku da vježbaju svoj francuski i da Lisi postave pitanja vezana za njeno zanimanje, putovanja po svijetu i načinu života u Francuskoj i izvan nje.

Kako je protekla radionica i kako izgledaju njihove strip-reportaže, pogledajte na slikama.

Tea Gverović, učiteljica francuskog jezika