ŠESTAŠI NA PLITVICAMA I U AQUATICI

Autor: Josipa Broz Boroja, 20. 6. 2018.

Učenici 6.a, 6.b i 6.c razreda 13. lipnja 2018. posjetili su Plitvička jezera, najstariji i najveći nacionalni park Republike Hrvatske, a nakon toga i karlovački slatkovodni akvarij – Aquatiku. Lijep uvod u nacionalni park svakako je bio i pogled na slapove „Plitvica u malom“ u naselju Rastoke. Kombinacijom šetnje, vožnje elektrobrodom i panoramskim vlakom obišli smo  “Donja” i “Gornja jezera”. Bilo je i slobodnog vremena za igru i druženje. Uslijedio je ručak, a nakon toga smo se zaputili prema Karlovcu u Javnu ustanovu Aquatika, gdje su se učenici imali priliku upoznati sa živim svijetom  gornjeg, srednjeg i donjeg toka naših rijeka. Učenicima se terenska nastava jako svidjela te su se puni pozitivnih dojmova zaputili kućama!