Posjet grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda na Gornjemu gradu

Autor: Sandra Bašić Kantolić, 24. 4. 2018.

24. travnja 2018. godine učenici 7. a, b i c razreda u pratnji časne sestre Janje Čeko te prof. Sandre Bašić Kantolić i Melite Kuntić posjetili su zagrebačku grkokatoličku konkatedralu sv. Ćirila i Metoda na Gornjemu gradu. Ondje su sa zanimanjem poslušali zanimljivo predavanje o grkokatoličanstvu, samoj crkvi te običajima, sličnostima i razlikama između rimokatolika i grkokatolika. Razgledali su crkvu, porazgovarali s đakonom te na kraju poslušali Oče naš na staroslavenskom jeziku. Obogaćeni novim spoznajama, spustili smo se preko Trga sv. Marka te Kamenitih vrata do Trga bana Josipa Jelačića, a zatim se vratili u našu školu.