DAN DOBROVOLJNIH DAVATELJA KRVI

Autor: Sandra Bašić Kantolić, 27. 10. 2017.

25. listopada obilježava se Dan dobrovoljnih darivatelja krvi jer je na taj dan, 1953. godine, u Sisku održana prva akcija darivanja krvi. Povodom toga, za učenike osmih razreda, na satu biologije organizirano je predavanje članova Udruge darivatelja krvi. Crvenkapljica i gospodin Jadranko, koji je darivao krv i plazmu čak 334 puta, upoznali su učenike s činjenicom da krv nije moguće proizvesti na umjetan način, a samim time i na važnost dobrovoljnog darivanja krvi.  Jedini izvor tog lijeka je čovjek - darivatelj krvi. Svi mi, kada nam zatreba krv kao lijek, ovisni smo samo o dobrovoljnim darivateljima krvi. Pojedini učenici bili su razočarani što su još premladi za darivanje krvi, ali poruka onima iznad 18 godina glasi: „Dođite svi u Petrovu 3!“

Josipa Broz Boroja

ZVONO ZA SAT

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
POPIS UDŽBENIKA ZA POVRAT

Priloženi dokumenti:
POPIS UDZBENIKA KOJI SE VRACAJU.pdf

POPIS UDŽBENIKA

Priloženi dokumenti:
Popis odabranih udzbenika.pdf

Protiv govora mržnje
Internetom protiv ...
Upisi u srednju 2017./2018.